Краев шокира Порто! Младокът отново бе герой за Жил Висенте

Българинът направи изключително силен мач

Българският нападател Божидар Краев вкара победния гол за новака Жил Висенте, който сензационно победи гранда Порто с 2:1 в мач от първия кръг на португалската Примейра лига.

Само преди няколко дни юношата на Левски вкара важен гол за тима си при успех на Жил Висенте с 3:2 над Авеш в турнира за Купата на Лигата, а сега дебютира по блестящ начин и в португалския елит. Нападателят е преотстъпен на португалците от датския Мидтиланд.

„Драконите“ имаха превъзходство в началото, но играчите на Жил Висенте бързо се окопитиха и показаха, че няма да се предадат лесно, повеждайки в 60-ата минута с гол на Лоуренси. В 73-ата обаче Порто получи дузпа за игра с ръка на футболист на домакините в наказателното поле, а Алекс Телеш не сбърка от бялата точка за 1:1.

Гостите натискаха, но в 77-ата минута Краев се превърна в герой за тима си. Топката щастливо стигна до 22-годишния българин в наказателното поле, последва технично овладяване и мощен шут под гредата за крайното 2:1.