Архивите са живи: Големият триумф на Интер + ВИДЕО

БГНЕС

Моуриньо изведе италианците до звезден завършек през 2010 година, след като Милито заби два гола на Байерн

Здравейте, уважаеми читатели, на Gol.bg. Заради липсата на мачове, причинена от пандемията от коронавирус, подновяваме рубриката си "Шампионска лига - Архивите са живи".

В нея ще ви припомняме едни от най-запомнящите се и легендарни финали в Шампионската лига.

Днес ще ви представим големия триумф на Интер през 2010 година, когато отборът надви на финала Байерн Мюнхен с 2:0 и се окичи с трофея от Шампионската лига.

Ето и какво точно се случи на 22-и май 2010 година.

Грандът от Милано спечели исторически требъл през този сезон след като спечели Серия А, Купата на Италия и Шампионската лига. Това е трета европейска клубна титла за Интер и първа от 45 години насам, а за Жозе Моуриньо титлата е втора, след победата през 2004г с "Порто".

Първата опасност в срещата бе създадена от Байерн - в 10-ата минута на срещата Ариен Робен проби по десния фланг и подаде към Ивица Олич, но ударът на хърватина не бе точен. в 16-ата минута Майкон спря с ръка една топка в наказателното поле, но съдията Хауърд Уеб прецени, че не е действал умишлено.

В 35-ата минута Диего Милито свали с глава дълга топка от своя вратар на Уесли Снайдер, който на свой ред майсторски го изведе сам срещу Бут и аржентинецът хладнокръвно откри резултата. В 43-ата минута голмайсторът Милито на свой ред изведе Снайдер сам срещу германския страж, но холандеца стреля право в ръцете му.

През второто полувреме футболистите на Луис Ван Гаал заиграха по-активно в офанзивен план и още в 46-ата минута Алтинтоп изведе младия Томас Мюлер сам срещу Жулио Сезар, но той стреля в краката на вратаря. Минута по-късно Пандев пропиля страхотен шанс пред вратата на Бут.

В 70-ата минута при една контраатака Милито нахлу от ляво в полето на Байерн, финтира Ван Буйтен и с диагонален удар от десетина метра удвои преднината на тима си и оформи крайното 2:0 в срещата.

До края на срещата баварците дадоха всичко от себе си за да обърнат мача, но "Интер" игра дисциплинирано по всички линии и се справи с няколко опасни нахлувания на Робен и Лам в наказателното поле.

БАЙЕРН МЮНХЕН - ИНТЕР 0:2
0:1 Милито 35'
0:2 Милито 70'

БАЙЕРН: Бут, Лам, Ван Буйтен, Демикелис, Бадщубер, Ван Бомел, Швайнщайгер, Робен, Мюлер, Алтънтоп (63 - Клозе), Олич (74 - Гомес)

ИНТЕР: Сезар, Майкон, Лусио, Самуел, Киву (68 - Станкович), Санети, Камбиасо, Снайдер, Ето'о, Милито (90+2 - Матераци), Пандев (79 - Мунтари)

Играч на мача според УЕФА: Диего Милито
Играч на мача според феновете: Уесли Снайдер

Стадион: "Сантяго Бернабеу", Мадрид