Кристиано Роналдо е най-добрият в света

Фернандо Сантош не е доволен от играта на Португалия срещу Литва през първото полувреме

Селекционерът на Португалия Фернандо Сантош не спести добри думи по адрес на Кристиано Роналдо.

Петкратният носител на Златната топка вчера вкара четири гола при победата с 5:1 като гост над Литва. По този начин звездата подобри куп рекорди.

"Кристиано Роналдо е най-добрият в света", заяви Сантош. "С представянето си го показа по ясен и категоричен начин", допълни спецът.

Относно самата среща той заяви, че през първото полувреме европейският първенец не е действал много организирано и не е успял да наложи контрол. На почивката резултатът беше 1:1, но през втората част Роналдо се развихри с пълна сила.

"През вторите 45 минути бяхме по-добри и за това спечелихме. Беше важно да вземем трите точки. Но работата още не е свършена. Вярвам, че имаме всички шансове да спечелим групата", допълни Сантош.

В класирането Португалия заема 2-ро място с 8 точки от 4 мача. Лидер е Украйна с 13 пункта от 5 срещи, Сърбия има 7 т., също от 5 двубоя.