Гибона доволен, обясни защо този път треснахме персите

"Вървим по възходяща линия", отбеляза Пламен Костантинов

Селекционерът Пламен Константинов остана много доволен от победата с 3:0 над Иран, която дойде по драматичен начин във всеки един гейм и запази шансовете на нашите за излизане от групата.

"Имаше различен заряд в момчетата. Имаше един момент на сковаване, но го преодоляхме много бързо. Виждаше се и това, което ни липсваше преди - увереност. Трябваше да използваме и това, че сме домакини на световното първенство.

Вървим по възходяща линия от мач на мач в шампионата. Загубихме от Полша, но играхме по-добре. Надявам се да запазим тази възходяща линия и да изчистим нервността, която имаше в края на геймовете. Всички очакваха победата и може би това ни натежа.

Утре ще бъде по-лесно от психологическа гледна точка, въпреки че ще бъде доста по-тежко от волейболна гледна точка."