ОБЗОР: Висша Лига, 33-и кръг

Юнайтед спря Сити за титлата в шоу на „Етихад”, Евертън пак не успя да бие Ливърпул

Манчестър Юнайтед отложи празненствата на градския съперник Манчестър Сити за титлата, след като срази Гражданите с 3:2 насред „Етихад” в луд мач.

Двата тима изиграха великолепен двубой, в който си размениха по едно полувреме, но сега разликата бе свалена до 13 точки, което означава, че Небесносините се нуждаят от нови 6, за да триумфират.

Иначе домакините доминираха тотално до почивката, като вкараха два бързи гола чрез Компани и Гюндоган, а Рахийм Стърлинг се отчете с два големи пропуска, от които разликата щеше да стане още по-голяма.

И това се оказа важно, защото след почивката Пол Погба бързо възстанови равенството с два гола за 3 минути и показа, че отбраната на Сити изобщо не е толкова впечатляваща.

Шокът за домакините стана пълен, когато Крис Смолинг засече подаване от свободен удар, за да направи обрата окончателен и до края Сити така и не стигна до гол. Все пак Гражданите бяха ощетени от неотсъдена чиста дузпа за брутално влизане на Ашли Йънг срещу Агуеро, който дори бе и за червен картон, а и удар на Стърлинг срещна гредата.

В другото голямо градско дерби Евертън и Ливърпул завършиха 0:0. И двата тима имаха положения, като Карамелите пропуснаха две отлични ситуации в последните минути и останаха без успех над Червените от 2010-а година.

В дъното Нюкасъл на практика се спаси, след като записа трета поредна победа и се изкачи до 10-о място. Кристъл Палас, Суонси и Хъдърсфийлд спечелиха по точка, но остават близо до зоната на изпадащите, където Стоук и Саутхемптън продължават да заемат позиция, докато Уест Бромич на практика е изпаднал.

Уест Хям също записа добър резултат, след като благодарение на Хавиер Ернандес измъкна равенство при гостуването си на Челси, който вече води само с 3 точки пред Арсенал. Артилеристите надвиха Светците трудно с 3:2, а Дани Уелбек бе големият герой за тях с два гола и асистенция.