Еми Йорданова 55-а от 58 завършили в биатлона

Еми Йорданова 55-а от 58 завършили в биатлона

Родната състезателка успя да изпревари три биатлонистки на 10 км.

Българката Емилия Йорданова завърши на 55-о място в турнира по биатлон на Зимните олимпийски игри в Пьончан в преследването на 10 километра.

Родната състезателка стартира с последния 60-и номер и допусна шест грешки в първите си три стрелби, но повали всичките пет мишени на последната стрелба от прав и остана на 6:29.0 минути след победителката.

Германката Лаура Далмайер спечели втора титла на Игрите. Далмайер, която преди два дни стана олимпийска шампионка в спринта, измина трасето за 30:35.3 минути и направи само една грешка в четирите стрелби.

Германката влезе в историята като първата биатлонистка, която печели последователно титлите в спринта и в преследването на едни олимпийски игри.

Далмайер, която на световното първенство през миналата година завоюва пет златни и едно сребърно отличие, се справи най-добре с тежките атмосферни условия по трасето и със силния вятър.

Така Лаура Далмайер донесе четвърта титла за Германия в Пьончан.

Втора е олимпийската шампионка в спринта от Ванкувър 2010 и Сочи 2014 Анастасия Кузмина (Словакия), която изостана на 29.4 секунди с четири пропуснати мишени.

Кузмина, която беше едва 13-а в спринта, вече има четири отличия от олимпийски игри в кариерата си, след като взе и сребро в преследването във Ванкувър 2010.

Бронзовото отличие стана притежание на Ане Бескон (Франция). Тя направи само една грешка в третата си стрелба и остана на 29.6 секунди от победителката. Бескон завърши 19-а в спринта.

По-късно днес е преследването на 12.5 км за мъже с участието на българите Красимир Анев, Владимир Илиев и Антон Синапов.


Крайно класиране, биатлон, преследване на 10 км, жени:

1. Лаура Далмайер (Германия) - 30:35.3 минути (0+1+0+0 грешки в стрелбата)
2. Анастасия Кузмина (Словакия) - на 29.4 секунди (0+1+2+1)
3. Ане Бескон (Франция) - на 29.6 секунди (0+0+1+0)
4. Марте Олсбу (Норвегия) - на1:07.3 минута (1+2+0+1) 
5. Хана Йоберг (Швеция) - на1:08.9 минута (1+2+0+0)
6. Денизе Херман (Германия) - на1:19.4 минута (1+0+0+1) 
- - -
55. Емилия Йорданова (България) - на 6:29.0 минути (2+1+3+0)

1 Коментара
Още по темата